Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera
Rutinoscorbin Plus to następna legendarnego rutinoscorbinu Babyhaler

Choroba Alzheimera zalicza się do schorzeń neurodegeneracyjnych, bowiem w trakcie jej rozwoju dochodzi do stopniowego upośledzenia funkcji komórek nerwowych w mózgu. Choroba ta jest charakterystyczna dla osób w wieku podeszłym. Początkowe objawy mogą nie wskazywać na rozwój tej choroby. Wczesne dolegliwości to najczęściej zaburzenia koncentracji oraz trudności w zapamiętywaniu. Już na tym etapie mogą także wystąpić zmiany w zachowaniu. Chorzy bez żadnego powodu mogą stać się płaczliwi lub zirytowani. W miarę postępu choroby, często można zaobserwować unikanie kontaktu z rodziną lub przyjaciółmi.

Dalsze obumieranie komórek nerwowych powoduje, że chory miewa trudności z przypomnieniem sobie podstawowych informacji, nawet na własny temat. Do tego dochodzą problemy z mową. Zmiany te powodują, że chory miewa stany lękowe lub depresyjne. Zaczyna mieć także problemy z zajmowaniem się samym sobą. Osoby chore na Alzheimera wykazują zachowania agresywne w stosunku do członków rodziny. Często powodem tego jest fakt, że chorzy nie rozpoznają najbliższych krewnych. W zaawansowanym stadium choroby dochodzą do tego problemy z kontrolowaniem zwieraczy czy pęcherza moczowego.

W chorobie stosuje się leki, które mają na celu złagodzenie objawów. Bardzo ważna jest profilaktyka przeciw chorobie Alzheimera. Polega ona na zachowaniu aktywności umysłowej. Osoby starsze mogą rozwiązywać krzyżówki, czytać, a nawet uczyć się obcych słówek. Takie czynności mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania.

żółtaczka typu b to nie wyrok - zaszczep się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *