Kiedy występuje osteoporoza?

Kiedy występuje osteoporoza?
jeśli chcesz rzucić palenie to zakup NiQuitin Mini i noś go wszędzie przy sobie Zofran - 8 mg

Osteoporoza jest chorobą, która charakteryzuje się dość powolnym przebiegiem. W trakcie jej rozwoju dochodzi do obniżenia masy tkanki kostnej, a także pogorszenia jej jakości. Konsekwencją choroby są częste złamania kości, które powstają nawet w wyniku niegroźnych upadków. 

Najczęściej osteoporoza rozwija się u kobiet po menopauzie oraz u mężczyzn w wieku podeszłym. Wyróżnia się dwa rodzaje osteoporozy: pierwotną oraz wtórną. Ta pierwsza spowodowana jest czynnikami, które nie są do końca jeszcze poznane. Osteoporoza wtórna jest wynikiem takich schorzeń, jak cukrzyca, celiakia, przewlekła niewydolność nerek czy przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Chorobę można rozpoznać wyłącznie na podstawie specjalistycznych badań. Wskazaniem do nich są liczne złamania kości. Wówczas najczęściej przeprowadza się badanie densytometryczne, dzięki któremu można określić gęstość kośćca. Dzięki temu badaniu można także dobrać odpowiednie leczenie. Osteoporozę można leczyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest regularne stosowanie odpowiednich preparatów farmaceutycznych. Konieczna jest także zmiana stylu życia. Dotyczy to w szczególności stosowanej diety oraz aktywności fizycznej. Wskazane jest spożywanie większej ilości mleka i jego przetworów, które obfitują w wapń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *