Nietrzymanie moczu u osób starszych

Nietrzymanie moczu u osób starszych
brałem Duofilm i jestem z niego bardzo zadowolony Zinacef

Problem nietrzymania moczu jest częstą dolegliwością osób starszych. Schorzenie to dotyczy w szczególności kobiet. Nietrzymaniu moczu sprzyjają częste zakażenia układu moczowego, alkoholizm, regularne stosowanie określonych leków. Niektóre choroby również mogą się przyczynić do tej dolegliwości. Jest to m.in. choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, kamica nerkowa, stwardnienie rozsiane czy niewydolność krążenia.

Leczeniem tego schorzenia zajmuje się urolog. Zazwyczaj zalecane jest wykonanie dodatkowych badań, takich jak posiew moczu, badanie ogólne moczu bądź USG. Na podstawie tych badań, lekarz będzie mógł określić przyczynę nietrzymania moczu oraz wdrożyć właściwe dla konkretnego przypadku leczenie.

Pacjentom często przepisywane są odpowiednie leki. Niekiedy konieczna jest fizjoterapia. Najczęściej polega ona na wykonywaniu ćwiczeń mięśni miednicy. W poszczególnych przypadkach, pacjentów kieruje się na psychoterapię. Czasem wykonywane są zabiegi chirurgiczne. Nietrzymanie moczu często jest niemal całkowicie możliwe do wyleczenia, Warto przy tym pamiętać, że dolegliwość może być jednym z objawów innej choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *